Szlachetna biżuteria – srebrne kolczyki

Więcej o kolczykach srebrnych.

Jednymi z najczęściej wybieranych przez Polki akcesoriów są niewątpliwie srebrne kolczyki. Pasują na każdą okazję – wyjątkowo wzniosłą i mniej formalną. Przekonajmy się dlaczego są tak często wybierane i w jakich salonach możemy je znaleźć.

Srebrne kolczyki – jaki rodzaj kupić

Srebrne kolczyki występują w rozlicznych rodzajach. Najbardziej modne są urocze wkręty, które sprawdzą się na każdą okazję, są dyskretne, a jednocześnie wytworne. Równie popularne są długie kolczyki, które wspaniale wydłużają sylwetkę. Są okraszone szlachetnymi kryształkami albo zupełnie klasyczne. Elementy zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co często ma miejsce w przypadku błyskotek z tworzyw sztucznych. Wybierając kolczyki popatrzmy na próbę oraz sposób ich wykończenia – najbardziej gustowne wyprodukowano techniką przyciemniania.

Srebrne kolczyki – co zrobić żeby były zawsze jak nowe

Żeby srebrne kolczyki stale wyglądały doskonale, trzeba dokładnie je oczyszczać i na bieżąco eliminować wszystkie zanieczyszczenia. Powinno się przecierać je regularnie delikatną gąbeczką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalistyczne środki czyszczące, a nieużywane kolczyki trzymać w przeznaczonych do tego pokrowcach. Nie polecamy natomiast starych metod polerowania, typu pasta do zębów czy soda oczyszczona. Takie preparaty niezwykle podrażniają miękką fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Ogromny wybór kolczyków jest na pewno w e-sklepach, które gwarantują błyskawiczny dowóz do domu i atrakcyjne obniżki cen. Poza tym zakupy w internecie to niezwykły komfort, który z całą pewnością docenią w szczególności zabiegane panie domu.