Srebrna biżuteria z ametystami

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w ametysty.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Mozambiku, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Broszki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.