Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Dowiedz się więcej o cyrkoniach na http://bit.ly/2dVLOId.

W jubilerstwie popularnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Są one pięknym dodatkiem, a także znacznie podnoszą cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród zgromadzonych ozdób. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące w naturalnej formie w przyrodzie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale okazy z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one oczywiście też inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy kupić ją na przykład przez internet.